לב לדעת

היעלמותה המסתורית של הצוללת תיתן(titan): עדכונים אחרונים

Facebook
Twitter
LinkedIn

בתפנית מזעזעת של אירועים, צוללת תיירותית בשם תיתן נעלמה במהלך משלחת נועזת בים עמוק לחקור את הריסות הטיטאניק האייקונית. חייהם של חמשת האנשים שהיו על הסיפון, כולל טייס אחד וארבעה נוסעים, תלויים על כף המאזניים כשהחיפושים מתגברים אחר מקום הימצאם. עם כל יום שעובר, המסתורין סביב הצוללת הנעדרת מעמיקה ומשאירה מומחים ורשויות מבולבלים. הצוללת תיתן, שיצאה למסע השאפתני הזה, נותרה בלתי ניתנת לאיתור גם לאחר ארבעה ימים של מאמצי חיפוש נרחבים. אי אפשר להמעיט בחומרת המצב, שכן השעון מתקתק וחיי הצוות תלויים על הכף. היעלמותה הפתאומית של הצוללת שלחה גלי הלם בקהילה הימית, והעלתה חששות לגבי פרוטוקולי הבטיחות והסיכונים הקשורים לחקר ים עמוק.

הצוללת תיתן (titan)

גילוי של שברים ואישור טראגי

משמר החופים האמריקני פרסם הודעה קודרת, המאשרת את גילוי ההריסות של צוללת תיתן הקשה. למרבה הצער, ככל הנראה כל האנשים שהיו על הסיפון איבדו את חייהם. הצוללת, שיצאה למשימה לחשוף את מסתורי הטיטאניק, עמדה בגורל עגום, והותירה אחריה שובל של שברון לב ושאלות ללא מענה.

<< למה המון אנשים מתעניינים במרוצי סוסים ברחבי העולם? >>

הצוללת תיתן (titan)

סיבוכים סביב החיפוש

פקידי משמר החופים שפכו אור על המורכבות הכרוכה בחיפושים אחר הצוללת הנעדרת. עם תנחומים למשפחות אנשי הצוות, נערכים כעת מאמצים לחבר את הפרטים של מה שהוביל לטביעת הצוללת. קביעת הגורם לאירוע ההרסני הזה מחייבת חקירה מקיפה שתשפוך אור על הנסיבות סביב היעלמות הצוללת.

<< המדריך המלא לבניית אתר אינטרנט מוצלח >>

הצוללת תיתן (titan)

אספקת פסולת וחמצן

רשת CNN דיווחה כי פסולת שנמצאה בסמוך להריסת הטיטאניק זוהתה בוודאות כשייכת לצוללת תיתן הנעדרת. הגילוי  הזה מוסיף לאמונה הגוברת שאנשי הצוות נספו באופן טרגי. גילוי שדה פסולת על ידי רובוטי צלילה שנפרסו על ידי משמר החופים סיפק ראיות מכריעות לחקירות מתמשכות.ככל שהחיפוש מתגבר, החששות לגבי יתרת אספקת החמצן על סיפון הצוללת הגיעו לשלב קריטי. עם הערכה ראשונית של מאגר חמצן של 96 שעות, חלון התקווה נסגר במהירות. גורמים כמו אספקת חשמל והתנהגות האנשים שעל הסיפון יקבעו את העיתוי המדויק של דלדול החמצן, מה שיסבך עוד יותר את מאמצי החילוץ.

Facebook
Twitter
LinkedIn

מאמרים אחרונים